Destacados

Premios Fallas infantiles de Valencia 2023

Secció Especial

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 12 Convent de Jerusalem-Matemàtic Marzal (José Gallego Gallego)
  • 2n Premi a la Falla  145 Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals (Mario Pérez Sánchez)
  •  3r Premi a la Falla  227 Gayano Lluch (Sergio Alcañiz Valiente)
  • 4rt Premi a la Falla  204 Espartero-Ramón y Cajal (Fernando Foix)
  •  5é Premi a la Falla    44 Mestre Gozalbo-Comte d’Altea (Sergio Amar Medina)
  •  6é Premi a la Falla    22 Exposició-Misser Mascó (Xavier Gurrea Belenguer)
  •  7é Premi a la Falla  143 Reina-Pau-Sant Vicent (Ceballos & Sanabria)
  •  8é Premi a la Falla  112 Malva-Rosa-Antoni Ponz-Cavite (José Luis Platero Cosi)
  •  9é Premi a la Falla    83 Ciscar-Borriana (Bernardo Estela Parra)
  • 10é Premi a la Falla      6 Llanterna-Na Rovella-Av.de l’Oest (Carlos Borrás Cabo)
  • 11é Premi a la Falla  149 Comte de Salvatierra-Ciril Amorós (Javier Álvarez Sala-Salinas)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  145 Duc de Gaeta-La Pobla de Farnals (Mario Pérez Sánchez)
  • 2n Premi a la Falla    12 Convent de Jerusalem-Matemàtic Marzal (José Gallego Gallego)
  •  3r Premi a la Falla  204 Espartero-Ramón y Cajal (Fernando Foix)

Secció Especial jurat infantil

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 12 Convent de Jerusalem-Matemàtic Marzal (José Gallego Gallego)

.

Secció 1ª

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla  278 Joaquim Costa-Comte d’Altea (Mario Pérez)
  • 2n Premi a la Falla  384 Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsà (Mario Pérez Sánchez)
  •  3r Premi a la Falla    65 Serrans-Els Furs, pl. (David Ojeda Amorós)
  • 4rt Premi a la Falla  100 Arquebisbe Olaechea-Sant Marcel·lí (Raúl García Pertusa)
  •  5é Premi a la Falla    78 Bisbe Amigó-Conca (Gonzalo Gabriel Rojas Rodríguez)
  •  6é Premi a la Falla  284 Ceramista Ros-Josep Maria Mortes Lerma (Miriam García Sandemetrio)
  •  7é Premi a la Falla    34 Pilar, pl. (Borja Llorens)
  •  8é Premi a la Falla  317 Camí Nou de Picanya-Nicolau Primitiu (José Vicente Zurita)
  •  9é Premi a la Falla    14 Almirall Cadarso-Comte d’Altea (Enric Ginestar Morán)
  • 10é Premi a la Falla  140 Sant Josep de la Muntanya-Terol (José Fuster García)
  • 11é Premi a la Falla  120 Molinell-Alboraia (Carlos Herrero Muria)
  • 12é Premi a la Falla  181 Barri Beteró (Sergio Gómez Ferrer)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  278 Joaquim Costa-Comte d’Altea (Mario Pérez)
  • 2n Premi a la Falla    65 Serrans-Els Furs, pl. (David Ojeda Amorós)
  •  3r Premi a la Falla  140 Sant Josep de la Muntanya-Terol (José Fuster García)

Secció 1ª jurat infantil

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 384 Santa Genoveva Torres-Arquitecte Tolsà (Mario Pérez Sánchez)

.

Secció 2ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 358 Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset (Grego Acebedo)
  • 2n Premi a la Falla 173 Jesús-Sant Francesc de Borja (José Fuster García)
  • 3r Premi a la Falla 28 Cuba-Literat Azorín (Gonzalo Rojas Rodríguez)
  • 4rt Premi a la Falla 89 Sant Vicent-Periodista Azzati (Rubén Arcos Martí)
  • 5é Premi a la Falla 330 Vicent Sancho Tello-Xile (Ángel Navarro)
  • 6é Premi a la Falla 123 L’Alguer-Enginyer Rafael Janini (Teodora Chichanova)
  • 7é Premi a la Falla 242 Ribera-Convent de Santa Clara (Raúl García Pertusa)
  • 8é Premi a la Falla 377 Av.de França-Alfred Toran i Olmos (Carlos Herrero Muria)
  • 9é Premi a la Falla 165 Pizarro-Ciril Amorós (Vicente Domínguez Pérez)
  • 10é Premi a la Falla 177 Sueca-Literat Azorín (José Enrique Ginestar Morán)
  • 11é Premi a la Falla 316 Arxiduc Carles-Músic Gomis (Vicente Gomar Vidal)
  • 12é Premi a la Falla 302 Xiva-Francisco de Llano (Salvador Dolz Rubio)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 358 Andreu Piles Ivars-Salvador Tuset (Grego Acebedo)
  • 2n Premi a la Falla 89 Sant Vicent-Periodista Azzati (Rubén Arcos Martí)
  • 3r Premi a la Falla 28 Cuba-Literat Azorín (Gonzalo Rojas Rodríguez)

Secció 2ª jurat infantil

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 165 Pizarro-Ciril Amorós (Vicente Domínguez Pérez)

.

Secció 3ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Ausias Estrugo Maño)
  • 2n Premi a la Falla 9 Na Jordana (Sergio Alcañiz Valiente)
  • 3r Premi a la Falla 187 Regne de València-Duc de Calàbria (Mario Pérez Sánchez)
  • 4rt Premi a la Falla 43 Marqués de Montortal-Berní i Català (Vicente Gomar)
  • 5é Premi a la Falla 59 Aras de Alpuente-Castell de Pop (Miriam García Sandemetrio)
  • 6é Premi a la Falla 29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (Santiago Muñoz Girón)
  • 7é Premi a la Falla 129 Ramiro de Maeztu-Els Lleons (Carlos Carsí)
  • 8é Premi a la Falla 86 Blocs Platja (Víctor Hugo Giner Navarro)
  • 9é Premi a la Falla 31 Lo Rat Penat (Teodora Aleksandrova Chichanova)
  • 10é Premi a la Falla 289 Isabel la Catòlica-Ciril Amorós (Ángel Navarro Requena)
  • 11é Premi a la Falla 249 Segòvia, pl.-Doctor Tomàs Sala (Emilio Tamarit Simón)
  • 12é Premi a la Falla 214 Cristòfol Sorní-Mestre Martín (Andrés García López)
  • 13é Premi a la Falla 49 Barraca-Espadà (José Luis Platero Cosi)
  • 14é Premi a la Falla 184 Indústria-Sants Just i Pastor (Carlos Herranz)
  • 15é Premi a la Falla 55 Sapadors-Vicent Lleó (Ángel Navarro Requena)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 9 Na Jordana (Sergio Alcañiz Valiente)
  • 2n Premi a la Falla 29 Peu de La Creu-En Joan de Vila-Rasa (Santiago Muñoz Girón)
  • 3r Premi a la Falla 32 Doctor Serrano-Carles Cervera-Clero (Ausias Estrugo Maño)

.

Secció 4ª

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla  232 Pius XI-Fontanars (David Ojeda Amorós)
  • 2n Premi a la Falla  375 Albereda-França (Alejandro López Sánchez.)
  •  3r Premi a la Falla  380 Pintor Maella-França-Menorca (Mou)
  • 4rt Premi a la Falla  178 Illes Canàries-Trafalgar (José Fuster García)
  •  5é Premi a la Falla  132 Glòria-Felicitat-El Tremolar (Álvaro Guija Moreno)
  •  6é Premi a la Falla  267 Marià Benlliure-Séquia de Tormos (Carlos Herrero Muria)
  •  7é Premi a la Falla    47 Alberic-Heroi Romeu (Jugosa Taller Artístico)
  •  8é Premi a la Falla  254 Pare Santonja-Cardenal Benlloch (Sergio Guijarro Pastor)
  •  9é Premi a la Falla  179 Ferros-Joan Baptista Perales (Borja Llorens Mata)
  • 10é Premi a la Falla  186 Bisbe Jaume Pérez-Lluís Oliag (Ángel Navarro Requena)
  • 11é Premi a la Falla  147 Mare de Déu de Lepant, pl. (Lorenzo Fandos Ayoro)
  • 12é Premi a la Falla    68 Conserva-Berenguer Mallol (Salvador Dolz Rubio)
  • 13é Premi a la Falla  169 Major-Moraira-Natzaret (Ximo Martí Fernández)
  • 14é Premi a la Falla    11 Mercé, pl. (Salvador Ferris)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla    47 Alberic-Heroi Romeu (Jugosa Taller Artístico)
  • 2n Premi a la Falla  232 Pius XI-Fontanars (David Ojeda Amorós)
  •  3r Premi a la Falla  375 Albereda-França (Alejandro López Sánchez)

.

Secció 5ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 61 Marqués de Montortal-Josep Esteve (Xavier Gurrea)
  • 2n Premi a la Falla 328 Enginyer Manuel Maese-Cristóbal Llorens (Salvador Dolz Rubio)
  • 3r Premi a la Falla 111 Burjassot-Pare Carbonell (Juanjo Salom)
  • 4rt Premi a la Falla 79 Ferran el Catòlic-Àngel Guimerà (Kuebien Valencia SLU)
  • 5é Premi a la Falla 228 Arquitecte Alfaro-Francesc Cubells (Kuebien Valencia S.L.U.)
  • 6é Premi a la Falla 162 Grups Mare de Déu del Carme (Emilio Tamarit Simón)
  • 7é Premi a la Falla 151 Just Vilar-Mercat del Cabanyal (Vicente Domínguez Pérez)
  • 8é Premi a la Falla 192 Ramiro de Maeztu-Humanista Furió (Vicente Domínguez Pérez)
  • 9é Premi a la Falla 103 València-Teodor Llorente (Santiago Muñoz Girón-Francisco Tarazona)
  • 10é Premi a la Falla 35 Joan d’Aguiló-Gaspar Aguilar (Xaume Torrent Arenas)
  • 11é Premi a la Falla 288 Periodista Gil Sumbiela-Assutzena (Kuebien Valencia SLU)
  • 12é Premi a la Falla 197 Monestir de Poblet-Aparicio Albiñana (Carlos Carsí García)
  • 13é Premi a la Falla 291 Jerónima Galés-Litògraf Pascual i Abad (Daniel Barea Ortiz)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 103 València-Teodor Llorente (Santiago Muñoz Girón-Francisco Tarazona)
  • 2n Premi a la Falla 35 Joan d’Aguiló-Gaspar Aguilar (Xaume Torrent Arenas)
  • 3r Premi a la Falla 61 Marqués de Montortal-Josep Esteve (Xavier Gurrea)

.

Secció 6ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 154 Sant Vicent-Marvà (José Fuster García)
  • 2n Premi a la Falla 335 L’Eliana-El Cid (Sergio Gómez Ferrer)
  • 3r Premi a la Falla 45 Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbano (Javier Rico Catalán)
  • 4rt Premi a la Falla 125 Baró de San Petrillo-Leonor Jovani (Santi Muñoz Girón)
  • 5é Premi a la Falla 39 Castelló-Sogorb (David Mourelle Nicolás)
  • 6é Premi a la Falla 392 Blas Gámez – Ángel Villena (Fran Tarazona)
  • 7é Premi a la Falla 231 Poeta Alberola-Totana (Roberto Moratalla Gómez)
  • 8é Premi a la Falla 27 Cadis-Els Centelles (Arturo Atienza)
  • 9é Premi a la Falla 260 Barri de Sant Isidre (Marta Póvez López)
  • 10é Premi a la Falla 156 General Pando-Serrano Flores (Xaume Torrent Arenas)
  • 11é Premi a la Falla 349 Sants Just i Pastor-Serradora (Alex Cano)
  • 12é Premi a la Falla 96 Quart Extramurs-Velázquez (Joserra Lisarde)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 45 Sagunt-Sant Antoni-Pare Urbano (Javier Rico Catalán)
  • 2n Premi a la Falla 154 Sant Vicent-Marvà (José Fuster García)
  • 3r Premi a la Falla 125 Baró de San Petrillo-Leonor Jovani (Santi Muñoz Girón)

.

Secció 7ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 308 Mercat de Castella (David Ojeda)
  • 2n Premi a la Falla 367 Puebla de Valverde-II República Espanyola (Sevior & Priol Arts)
  • 3r Premi a la Falla 174 Pintor Salvador Abril-Peris i Valero (Ángel Navarro Requena)
  • 4rt Premi a la Falla 188 Primat Reig-Vinaròs (Juan José Salom Díaz)
  • 5é Premi a la Falla 292 Mestre Arambul Sanz-Campanar (David Mourelle)
  • 6é Premi a la Falla 274 Tenda, pl. (Bernardo Estela Parra)
  • 7é Premi a la Falla 10 Avinguda de l’Oest (Alejandro Rubio)
  • 8é Premi a la Falla 276 Carrera de Malilla-Illa Cabrera (Pam de Nas)
  • 9é Premi a la Falla 152 Sant Vicent Màrtir-Pianista Empar Iturbi (Santi Muñoz Girón)
  • 10é Premi a la Falla 141 Fra J. Rodríguez-Pintor Cortina (Manuel Martínez Reig)
  • 11é Premi a la Falla 350 Tribunal de les Aigües (Vicente Espeleta García)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 367 Puebla de Valverde-II República Espanyola (Sevior & Priol Arts)
  • 2n Premi a la Falla 292 Mestre Arambul Sanz-Campanar (David Mourelle)
  • 3r Premi a la Falla 188 Primat Reig-Vinaròs (Juan José Salom Díaz)

.

Secció 8A

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla  17 Quart-Palomar (Carlos Herrero Muria)
  • 2n Premi a la Falla 110 Lope de Vega, pl. (Salvador Dolz Rubio)
  •  3r Premi a la Falla 320 L’Equador-Alcalde Gurrea (Emilio Tamarit Simón)
  • 4rt Premi a la Falla 161 Regne de València-Ciscar (David Mourelle Nicolás)
  •  5é Premi a la Falla 176 Campanar-Hipòlit Rovira (Francisco Tarazona García)
  •  6é Premi a la Falla 183 Illes Canàries-Dama d’Elx (Santiago Muñoz Girón)
  •  7é Premi a la Falla 251 Carrera de Sant Lluís-Rafael Albiñana (Francisco Tarazona García)
  •  8é Premi a la Falla 15 Bosseria-Tossal (Jugosa Taller Artístico)
  •  9é Premi a la Falla 71 Trinitat-Alboraia (Daniel López ( L’ atelier del Foc))
  • 10é Premi a la Falla 331 Marqués de Solferit (Teo Chichanova)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla 17 Quart-Palomar (Carlos Herrero Muria)
  • 2n Premi a la Falla 15 Bosseria-Tossal (Jugosa Taller Artístico)
  •  3r Premi a la Falla 176 Campanar-Hipòlit Rovira (Francisco Tarazona García)

.

Secció 9ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 285 Rodríguez de Cepeda-Llorenç Palmireno (Mario Gual del Olmo)
  • 2n Premi a la Falla 93 General Llorens (Superarte Alicante)
  • 3r Premi a la Falla 41 Cuba-Puerto Rico (Manuel Martínez Reig)
  • 4rt Premi a la Falla 283 Jacinto Benavente-Regina Na Germana (Ángel Esteban de los Santos)
  • 5é Premi a la Falla 56 Azcàrraga-Ferran el Catòlic (Carlos Herrero Muria)
  • 6é Premi a la Falla 319 Sant Vicent de Paül-Dip. Clara Campoamor (Juan Jesús García Pérez)
  • 7é Premi a la Falla 262 Campament-La Iessa (Roberto Moratalla)
  • 8é Premi a la Falla 191 Pare Domènech-Pius XII (Cristian García Carrasco)
  • 9é Premi a la Falla 341 Carters-Litògraf Pasqual i Abad (Carlos Herranz Martínez)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 93 General Llorens (Superarte Alicante)
  • 2n Premi a la Falla 285 Rodríguez de Cepeda-Llorenç Palmireno (Mario Gual del Olmo)
  • 3r Premi a la Falla 54 Joaquim Costa-Borriana (Vicente Domínguez Pérez)

.

Secció 10ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla  135 Avinguda de Burjassot-Joaquim Ballester (José Badía Roca)
  • 2n Premi a la Falla    57 Pelai-Matemàtic Marzal (Juanma Baró Corbí)
  • 3r Premi a la Falla  374 Pere Cabanes-Joan XXIII (Santi Muñoz)
  • 4rt Premi a la Falla  240 Mestre Bellver-Marià Ribera (Rubén Arcos)
  • 5é Premi a la Falla  342 Avinguda de Valladolid-Enginyer Vicent Pichó (Juan Alberto Navarro Guijarro)
  • 6é Premi a la Falla  270 Cuenca Tramoyeres-Guàrdia Civil (Arturo Atienza)
  • 7é Premi a la Falla  332 Poeta Llorente (Ernesto Cimas Ribera)
  • 8é Premi a la Falla  168 Josep Benlliure-Teatre de la Marina (Vicente Domínguez)
  • 9é Premi a la Falla  126 Pintor Salvador Abril-Pere III El Gran (Jaume Torrent Arenas)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla  374 Pere Cabanes-Joan XXIII (Santi Muñoz)
  • 2n Premi a la Falla  223 Benicadell-Sant Roc (Vicente Espeleta García)
  • 3r Premi a la Falla  239 Peris i Valero-Cuba (Rafael Guillot Comeche)

.

Secció 11ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 275 Pouet, pl. (José Vicente Zurita Abad)
  • 2n Premi a la Falla 220 Fermín Galán i García Hernández-Primavera (La Comissió)
  • 3r Premi a la Falla 166 Santa Cruz de Tenerife (Ángela Grau González)
  • 4rt Premi a la Falla 20 Salamanca-Comte d’Altea (Vicente Domínguez Pérez)
  • 5é Premi a la Falla 352 Poeta Emili Baró-Enric Ginesta (Juanjo Salom)
  • 6é Premi a la Falla 81 Goya-El Brasil (Álvaro Guija Moreno)
  • 7é Premi a la Falla 366 Santiago Rusiñol-Comte de Lumiares (Javier Rico Catalán)
  • 8é Premi a la Falla 272 Menéndez y Pelayo-Catalunya (Víctor Navarro)
  • 9é Premi a la Falla 170 Regne de València-Sant Valer (Juan Manuel Varo Corbí)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 166 Santa Cruz de Tenerife (Ángela Grau González)
  • 2n Premi a la Falla 81 Goya-El Brasil (Álvaro Guija Moreno)
  • 3r Premi a la Falla 37 Dalt-Sant Tomàs (Mr.Changa (Victor M. Valero Valero)

.

Secció 12ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla  229 Antonio Molle-Gregorio Gea (Superarte)
  • 2n Premi a la Falla  208 Escalante-Marina (Alejandro Cano Hernández)
  • 3r Premi a la Falla  324 Poeta García Lorca-Oltà (Kuebien Valencia, S.L.U.)
  • 4rt Premi a la Falla  234 Escalante-Empar Guillén (Inmaculada López Ebri)
  • 5é Premi a la Falla  259 Oltà-Juan Ramón Jiménez (Vicente Chaveli Llinares)
  • 6é Premi a la Falla  118 Acàcies-Picaio (Xavier Herrero Martínez)
  • 7é Premi a la Falla    38 Costa i Borràs-Agustina d’Aragó (Francisco Tarazona García (Pamdenas))
  • 8é Premi a la Falla    69 Sant Josep de Pignatelli-Doctor Peset Aleixandre (Vicente Espeleta García)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla  229 Antonio Molle-Gregorio Gea (Superarte)
  • 2n Premi a la Falla  324 Poeta García Lorca-Oltà (Kuebien Valencia, S.L.U.)
  • 3r Premi a la Falla  208 Escalante-Marina (Alejandro Cano Hernández)

.

Secció 13ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 226 Doctor Joan Josep Dómine-Port (Francisco Pellicer Brell)
  • 2n Premi a la Falla 2 Mercat de Russafa, pl. (Alex López (Alxlpz))
  • 3r Premi a la Falla 67 Lluís Lamarca-Velázquez (Sacabutxart SL)
  • 4rt Premi a la Falla 90 Nador-Miraculosa (Alejandro López)
  • 5é Premi a la Falla 348 Cadis-Mossén Femenia-Puerto Rico (La Comissió)
  • 6é Premi a la Falla 236 Jesús, pl. (Juan Jesús García Pérez)
  • 7é Premi a la Falla 360 Rubén Darío-Fra Lluís Colomer (Juan Lluch Martí)
  • 8é Premi a la Falla 106 Primat Reig-Sant Vicent de Paül (Juan José Sevilla Ortega)
  • 9é Premi a la Falla 97 Sèneca-Iecla (Joan Torres Cuenca)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 226 Doctor Joan Josep Dómine-Port (Francisco Pellicer Brell)
  • 2n Premi a la Falla 236 Jesús, pl. (Juan Jesús García Pérez)
  • 3r Premi a la Falla 360 Rubén Darío-Fra Lluís Colomer (Juan Lluch Martí)

.

Secció 14ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 19 Sant Bult, pl. (Rubén Arcos)
  • 2n Premi a la Falla 333 Mestre Serrano-Alacant (Gotes de Foc)
  • 3r Premi a la Falla 131 Iecla-Cardenal Benlloch (Álvaro Guija Moreno)
  • 4rt Premi a la Falla 30 La Vall de Laguar-Pare Ferris (Manuel José Martínez Reig)
  • 5é Premi a la Falla 5 Doctor Olóriz-Arquebisbe Fabián i Fuero (Manolo Martínez Reig)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 80 Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Julia Navarro Coll)
  • 2n Premi a la Falla 333 Mestre Serrano-Alacant (Gotes de Foc)
  • 3r Premi a la Falla 139 Portugal-Fragata (Ignacio Ferrando Tamarit)

.

Secció 15ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 164 Pérez Galdós-Calixt III (Daniel Salvador Esteve)
  • 2n Premi a la Falla  371 Josep Maria Bayarri-Los Isidros (Javier Soriano Gimeno)
  •  3r Premi a la Falla    24 Cadis-Literat Azorín (Toni Ramos)
  • 4rt Premi a la Falla  230 Mossén Josep Cuenca-Pinedo (Manuel J.Blanco)
  •  5é Premi a la Falla  209 Sant Antoni (Javier Álvarez-Sala Salinas)
  •  6é Premi a la Falla  109 Sant Rafael-Antón Martín (Gotes de Foc)
  •  7é Premi a la Falla  309 Negret, pl. (Manuel Martínez Reig)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  371 Josep Maria Bayarri-Los Isidros (Javier Soriano Gimeno)
  • 2n Premi a la Falla  164 Pérez Galdós-Calixt III (Daniel Salvador Esteve)
  •  3r Premi a la Falla  230 Mossén Josep Cuenca-Pinedo (Manuel J.Blanco)

.

Secció 16ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 127 Doctor Sanchis Bergón-Túria (Ferran Madero Candelas)
  • 2n Premi a la Falla  128 Mestre Valls-Mariner Albesa (Gotes de Foc, C.B)
  •  3r Premi a la Falla  241 Pare Alegre-Enric Navarro (Juan José Sevilla Ortega)
  • 4rt Premi a la Falla  213 Vivons-Romeu de Corbera (Vicente Zacarés Carrió)
  •  5é Premi a la Falla      7 Borrull-Túria (Andreu Sánchez Hernández)
  •  6é Premi a la Falla  263 Salvador Giner-Gregori Gea (José Francisco Gómez Fonseca)
  •  7é Premi a la Falla  359 Enginyer Josep Sirera-Pius IX (Rafael Manuel Martínez Reig)
  •  8é Premi a la Falla  211 Lepant-Guillem de Castro (Ricard Balanzá)
  •  9é Premi a la Falla  233 Av. De la Plata-La Senyera (Vicente Julián García Pastor)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  311 Castielfabib-Marqués de Sant Joan (Reyes Pe)
  • 2n Premi a la Falla  211 Lepant-Guillem de Castro (Ricard Balanzá)
  •  3r Premi a la Falla  287 Riu Bidasoa-Comte de Torrefiel (Cristian García Carrasco)

.

Secció 17ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 257 Músic Espí-Gravador Fabregat (Manuel Martínez Reig)
  • 2n Premi a la Falla 66 Arbre, pl. (Miguel Hache)
  • 3r Premi a la Falla 50 Corretgeria-Bany dels Pavesos (Juanjo Salom)
  • 4rt Premi a la Falla 167 En Plom-Guillem de Castro (Juan Alberto Navarro Guijarro)
  • 5é Premi a la Falla 198 Àngel, pl. (Francisco Pellicer Brell)
  • 6é Premi a la Falla 13 Actor Mora-Constitució (Jesús Liñana «hawa»)
  • 7é Premi a la Falla 339 Blanqueries (Manolo Rubio y Alejandro Rubio)
  • 8é Premi a la Falla 248 Saineter Arniches-Arquitecte Ribes (Santiago Parrado)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 66 Arbre, pl. (Miguel Hache)
  • 2n Premi a la Falla 257 Músic Espí-Gravador Fabregat (Manuel Martínez Reig)
  • 3r Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (Didac Ballester)

.

Secció 18ª

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla  193 Manuel Arnau-La Creu Coberta (Vicente Espeleta García)
  • 2n Premi a la Falla      8 Murillo-Palomar (Sevior & Priol Arts)
  •  3r Premi a la Falla    51 Carretera d’Escrivà-Coop. de Sant Ferran (Toni Ramos)
  • 4rt Premi a la Falla  356 Evarist Bas-Cullera (La Comissió)
  •  5é Premi a la Falla  306 Cedre-Explorador Andrés (Marco A. Ceballos García)
  •  6é Premi a la Falla  264 Lepant-En Joan d’Àustria (Francisco Ribes López)
  •  7é Premi a la Falla  200 Carcaixent-Compromís de Casp (Alejandro Cano Hernández)
  •  8é Premi a la Falla    18 Sant Miquel-Vicent Iborra, pl. (Francisco Pellicer (Fet d’encàrrec))

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  306 Cedre-Explorador Andrés (Marco A. Ceballos García)
  • 2n Premi a la Falla    18 Sant Miquel-Vicent Iborra, pl. (Francisco Pellicer (Fet d’encàrrec)
  •  3r Premi a la Falla  193 Manuel Arnau-La Creu Coberta (Vicente Espeleta García)

.

Secció 19ª

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla  364 Pius XII-Jaume Roig (Santiago Parrado Dobón)
  • 2n Premi a la Falla  252 Maria Ros-Sant Tomàs (José Antonio Marco Gómez)
  •  3r Premi a la Falla    25 Camí d’Alba-Castell de Cullera (Paco y David)
  • 4rt Premi a la Falla  258 Calvo Acacio (Art, Fusta y Foc)
  •  5é Premi a la Falla  290 Cases de Bàrcena (Miguel Banaclocha Marín)
  •  6é Premi a la Falla  222 Doctor Domingo Orozco-Bailén (Visent Santiago Biot)
  •  7é Premi a la Falla  312 Sèneca-Poeta Mas i Ros (Fran Sierra Alarcón)
  •  8é Premi a la Falla    73 Santa Creu, pl. (Vicente Espeleta)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  364 Pius XII-Jaume Roig (Santiago Parrado Dobón)
  • 2n Premi a la Falla  346 Riu Tajo-Cavite (Ramón Lemos Sierra)
  •  3r Premi a la Falla  353 Alcàsser-Iàtova (José Francisco Gómez Fonseca)

.

Secció 20ª

PREMIS

  •  1r Premi a la Falla  148 Alfons el Magnànim-Nau-Bonaire (Juan Jesús García Pérez)
  • 2n Premi a la Falla  305 Universitat Vella-Patriarca, pl. (Fet d’Encàrrec (Marisa Falcó – Paco Pellicer))
  •  3r Premi a la Falla  286 Pere María Orts i Bosch, pl. (La Comisión)
  • 4rt Premi a la Falla  355 Sant Joan, pl. (La Comissió)
  •  5é Premi a la Falla  273 Regne de València-Mestre Serrano (Alejandro Cano Hernández)
  •  6é Premi a la Falla  261 Norman Bethune – Guillem Despuig (Clara Ruiz Barberá)
  •  7é Premi a la Falla  389 Manuel Melià i Fuster-María Fernanda D’Ocón (Xavi Bonilla Silvestre)
  •  8é Premi a la Falla  206 Doctor Gómez Ferrer (Adrián Alcaraz Grao)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla  286 Pere María Orts i Bosch, pl. (La Comisión)
  • 2n Premi a la Falla  305 Universitat Vella-Patriarca, pl. (Fet d’Encàrrec (Marisa Falcó – Paco Pellicer))
  •  3r Premi a la Falla  261 Norman Bethune – Guillem Despuig (Clara Ruiz Barberá)

.

Secció 21ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 297 Hernández Lázaro-Vall de la Ballestera (Isidro Ventiscas)
  • 2n Premi a la Falla 4 Portal de la Valldigna-Salines (Vicente Espeleta García)
  • 3r Premi a la Falla 58 Sevilla-Dénia (Daniel López)
  • 4rt Premi a la Falla 313 Poble, pl.-Sant Roc (Cristian Carrasco)
  • 5é Premi a la Falla 280 Doctor Berenguer Ferrer, pl. (Joserra Lisarde)
  • 6é Premi a la Falla 365 Alfara del Patriarca-Periodista Gil Sumbiela (Vicente Vendrell Catala)
  • 7é Premi a la Falla 383 L’Horta Sud-La Costera (Isidro Ventiscas)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  • 1r Premi a la Falla 313 Poble, pl.-Sant Roc (Cristian Carrasco)
  • 2n Premi a la Falla 297 Hernández Lázaro-Vall de la Ballestera (Isidro Ventiscas)
  • 3r Premi a la Falla 365 Alfara del Patriarca-Periodista Gil Sumbiela (Vicente Vendrell Catala)

.

Secció 22ª

PREMIS

  • 1r Premi a la Falla 46 Baix-Mesó de Morella (Vicente Domínguez Pérez)
  • 2n Premi a la Falla    36 Guillem de Castro-Triador (Celso Sierra Barberá)
  •  3r Premi a la Falla  369 Poetes Anònims-Real de Gandia (La Comissió)
  • 4rt Premi a la Falla  119 Burjassot-Carretera de Paterna (Isidro Martínez Aparicio)
  •  5é Premi a la Falla  172 Pérez Galdós-Jesús-Mestre Sosa (Sergio Lis y Alfredo Villena)
  •  6é Premi a la Falla  256 Blasco Ibáñez-Mestre Ripoll (Alejandro Cano Hernández)
  •  7é Premi a la Falla  134 Vilanova de Castelló-Horticultor Galán (La Comissió)
  •  8é Premi a la Falla  391 Montesa – Dr. Marañón (Mauricio Vázquez)

PREMIS D’ENGINY I GRÀCIA

  •  1r Premi a la Falla    36 Guillem de Castro-Triador (Celso Sierra Barberá)
  • 2n Premi a la Falla    62 Mossén Sorell-Corona (Manolo Martín Con Diseño de Escif)
  •  3r Premi a la Falla    91 Pintor Domingo-Guillem de Castro (Francisco Ribes López)

.

Premis Caliu falles infantils 2023

  • 1r Premi a la Falla 80 Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Julia Navarro Coll)
  • 2n Premi a la Falla 276 Carrera de Malilla-Illa Cabrera (Pam de Nas)
  • 3r Premi a la Falla 364 Pius XII-Jaume Roig (Santiago Parrado Dobón)
  • 4rt Premi a la Falla 201 Palleter-Erudit Orellana (José Luis Platero Cosí)
  • 5é Premi a la Falla 89 Sant Vicent-Periodista Azzati (Rubén Arcos Martí)

.

Premis falles infantils 2023 experimentals

  • 1r Premi a la Falla 21 Borrull-Socors (Didac Ballester)
  • 2n Premi a la Falla  311 Castielfabib-Marqués de Sant Joan (Reyes Pe)
  •  3r Premi a la Falla  387 Jesús Morante Borrás-Caminot (La Punta) (Ricard Balanzà Martínez)
  • 4rt Premi a la Falla    66 Arbre, pl. (Miguel Hache)
  • 5é Premi a la Falla    80 Ripalda-Beneficència-Sant Ramon (Julia Navarro Coll)
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter