Destacados

Fallas de Cullera 2017

Fotografías de las fallas grandes e infantiles plantadas en la localidad de Cullera en 2017.

Agradecimiento a Dennis Ferrer por las imágenes.

SECCIÓN ESPECIAL

1º PREMIO Y PREMIO INGENIO Y GRACIA

FALLA RAVAL DE SANT AGUSTÍ

ARTISTA: TONI PÉREZ

LEMA: UNA EINA PER CANVIAR EL MÓN? L´EDUCACIÓ, QUÈ COLLONS!

2º PREMIO

FALLA PASSEIG MERCAT

ARTISTA: PEDRO SANTAEULALIA

LEMA: EL TEATRE DE LA VIDA

3º PREMIO

FALLA SANT ANTONI DE LA MAR

ARTISTA: ERIK MARTÍNEZ

LEMA: BUFONERIES

4º PREMIO

FALLA TAÜT

ARTISTA: ALFREDO BAYONA

LEMA: AMB DINERS.. TORRONS

 

SECCIÓN 1

1º PREMIO

FALLA PLAÇA D´ESPANYA

ARTISTA: JUAN CARLOS DONET

LEMA: CULLERA EN FUTUR

2º PREMIO Y PREMIO INGENIO Y GRACIA

FALLA DEL PORT

ARTISTA: XAVIER TUR

LEMA: LA LLEI DE LA SELVA

3º PREMIO

FALLA LA BEGA

ARTISTA: FEDE ALONSO

LEMA: CONTES DESENCANTATS

4º PREMIO

FALLA PLAÇA MONGRELL

ARTISTA: VICTOR HUGO GINER

LEMA: ASIA…ON ANEM

5º PREMIO

FALLA EL RACONET

ARTISTA: FEDE ALONSO

LEMA: PER MOLTS, BONS I MILLORS ANYS DE FALLA

 

SECCIÓN 2

1º PREMIO Y PREMIO INGENIO Y GRACIA

FALLA EN REI JAUME I

ARTISTA: FEDE ALONSO

LEMA: CULLERA EGIPCIA

2º PREMIO

FALLA XÚQUER

ARTISTA: VICENTE GUTIÉRREZ

LEMA: TURISME MEDIEVAL

3º PREMIO

FALLA BULEVAR

ARTISTA: JOAN SIMÓ

LEMA: BAIX LA MITJA LLUNA

4º PREMIO

FALLA AVINGUDA PAÍS VALENCIÀ

ARTISTA: JUAN CARLOS DONET

LEMA: LA PRIMAVERA…TOT HO ALTERA

5º PREMIO

FALLA EL CANET

ARTISTA: XAVIER TUR

LEMA: DE CRÍTICA I ESTÈTICA VA LA COSA

6º PREMIO 

FALLA PLAÇA ALBORAIA

ARTISTA: JOSUÉ BEITIA

LEMA: GLAMOUR

 

FALLAS INFANTILES

SECCIÓN ESPECIAL

1º PREMIO

FALLA RAVAL DE SANT AGUSTÍ

ARTISTA: JOAN MARTÍ

LEMA: SAPS?

2º PREMIO Y PREMIO INGENIO Y GRACIA

FALLA PASSEIG MERCAT

ARTISTA: MARI CARMEN CAMACHO

LEMA: MÓN DEL REVÉS

3º PREMIO

FALLA SANT ANTONI DE LA MAR

ARTISTA: ERIK MARTÍNEZ

LEMA: LES MIL I UNA..

4º PREMIO

FALLA TAÜT

ARTISTA: JORGE GIL

LEMA: FRED O CALOR? SALUT, DINERS… I AMOR

SECCIÓN 1

1º PREMIO Y PREMIO INGENIO Y GRACIA

FALLA PLAÇA MONGRELL

ARTISTA: ARTURO BENAVENT

LEMA: UN VIATGE D´EMOCIONS

2º PREMIO

FALLA PLAÇA D´ESPANYA

ARTISTA: JUAN CARLOS DONET

LEMA: STARFALLES 2017

3º PREMIO

FALLA DEL PORT

ARTISTA: XAVIER TUR

LEMA: ELS VIKINGS VISITEN LA TERRETA

4º PREMIO

FALLA LA BEGA

ARTISTA: NOEL HERVÁS

LEMA: CONQUERIDOR CONQUERIT

5º PREMIO

FALLA REI EN JAUME I

ARTISTA: JOAN SIMÓ

LEMA: EL JARDÍ XEN XAU ME

SECCIÓN 2

1º PREMIO

FALLA EL CANET

ARTISTA: LA COMISIÓN

LEMA: LA LLEGENDA DE LA TRADICIÓ VIVA

2º PREMIO Y PREMIO INGENIO Y GRACIA

FALLA XÚQUER

ARTISTA: XAVIER TUR

LEMA: ESTRÉS O ELS 4

3º PREMIO

FALLA PLAÇA ALBORAIA

ARTISTA: LA COMISIÓN

LEMA: EL MEU HORÒSCOP

4º PREMIO

FALLA AVINGUDA PAÍS VALENCIÀ

ARTISTA: ENRIQUE TUR

LEMA: LA CUINA I ELS SEUS CUINERS

5º PREMIO

FALLA EL RACONET

ARTISTA: JOAN SIMÓ

LEMA: HUI ÉS UN DIA DE FESTA

6º PREMIO

FALLA BULEVAR

ARTISTA: JOAN SIMÓ

LEMA: L´ILLA DELS PENSAMENTS

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter