Destacados

Entrega de Eugenis e I+G 2010‏ i Relació de premiats

La Federació de Falles amb Especial Ingeni i Gràcia vos desija Bon Nadal i pròsper any 2011, recordant que el proper 28 de decembre a las 20.00 hores i en el Saló d´actes del Complex Cultural i Deportiu «La Pechina» tindrá lloc l´entrega de premis Eugenis 2010 e I+G 2010, a totes les falles guanyadores del primer premi d´Ingeni i Gràcia de les Falles 2010, i als seus artistes.

Relació de premiats

Eugenis 2010 (Infantiles)

Falla Portal de Valldigna-Salinas

Artista: La Comisión

Falla Borrull-Dr. Peset Cervera

Artista: Juan Cortell Dasca

Falla Alta-Santo Tomás

Artista: Fet d´Encàrrec

Falla Maestro Gozalbo-Conde de Altea

Artista: Paco Gisbert Picó

Falla Dr. Sanchis Bergón-Túria

Artista: Óscar Villada Sanchis

Falla Conde Salvatierra-Cirilo Amorós

Artista: Javier Fernández Ruiz

Falla General Pando-Serrano Flores

Artista: José Manuel Alares Sales

Falla P. Salvador Abril-Peris y Valero

Artista: Ángel Navarro Requena

Falla Sueca-Literato Azorín

Artista: Javier Fernández Ruiz

Falla Plaza del Ángel

Artista: Paco Pellicer Brell

Palleter-Erudito Orellana

Artista: Ceballos y Sanabria

Plaza del Pouet

Artista: José Jarauta Navajas

Falla Ministro Luis Mayans-Platero Suarez

Artista: José Manuel Felip Gómez

Falla Castielfabib-Marqués S. Juan

Artista: Bipolaire Arquitectos + Menta

Falla Pianista Martínez Carrasco-Avda.Eslida

Artista: José Jarauta Navajas

Falla Dr. Álvaro López-San Juan de Dios

Artista: Hnos. Gómez Fonseca

Falla Avda. de Francia-Alfredo Torán i Olmos

Artista: Manuel J. Blanco Climent

Eugenis 2010 (Mayores)

Falla Na Jordana

Artista: Vicente Llácer Rodrigo

Falla Bolsería-Tros Alt

Artista: Vicente Almela Caballé

Falla Borrull-Dr. Peset Cervera

Artista: Juán Cortell Dasca

Falla Corregeria-Bany dels Pavesos

Artista: Guillermo Rojas Vera

Falla Dr. Peset Aleixandre-En Guillen Ferrer

Artista: Miguel Banaclocha Rausell

Falla Císcar-Burriana

Artista: Vicente Martínez Aparici

Falla Pintor Domingo-Guillen de Castro

Artista: Santiago Rubio Andrea

Falla Plaza Lope de Vega

Artista: José Jarauta Navajas

Falla Luis Oliag-Mariola-Granada

Artista: Miguel Banaclocha Rausell

Falla Dr. Sanchis Bergón-Túria

Artista: Juan José García López

Falla Islas Canarias-Dama de Elche

Artista: Sergio Musoles Ros

Falla Obispo Jaime Pérez-Luis Oliag

Artista: Julio Vicente Fabra Muñoz

Falla Carcagente-Compromiso de Caspe

Artista: José Antonio Marco Gómez

Falla Norte- Dr. Zamenhoff

Artista: Manuel Martín Huguet

Falla Dr. Domingo Orozco-Bailén

Artista: José Francisco Espinosa Aguilar

Falla Antonio Molle-Gregorio Gea

Artista: La Comisión

Falla Sta. Mª Micaela-Martin el Humano

Artista: Francisco Giner Núñez

Premi I+G 2010

Falla Sanchis Bergón-Turia

Artista: Juanjo García López

FFEIG-Nadal2010

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter